Prekių krepšelis
0 Prekės - 0,00€
Jūsų krepšelis tuščias!

Agrovermikulitas (3-5mm) Medium 70 litrų pakuotėje

12,90€
Pristatymas visoje Lietuvoje per 24 val.
Kiekis:
SODININKYSTĖ
 
Agrovermikulitas turi šiuos privalumus:
 • Neorganinis, inertiškas ir sterilus

 • Ne abrazyvus

 • Itin lengvas

 • Be ligų, piktžolių ir vabzdžių

 • Šiek tiek šarminis (neutralizuotas durpėmis)

 • Katijonitiniai mainai (arba buferiniai mainai)

 • Puikios ventiliavimo charakteristikos

 • Aukšta vandens sulaikymo geba

 • Izoliacinis

 
Klasės tiekiamos 125 litrų maišuose arba platikiniuose kibirėliuose:
 • 1 klasė (0-1mm)

 • 2 klasė (2-4mm)

 • 3 klasė (3-6mm)

 • 4 klasė (5-8mm)

 
Siūlomi maišymo santykiai (% pagal tūrį)
 

TAIKYMAS

DURPĖS arba PERLITAS

AGROVERMIKULITAS

KLASĖ

Sėklų auginimas

Greitas daigumas

Smulkios sėklos

0%

100%

2

Didelės sėklos

0%

100%

3

Sėklų auginimas

Lėtas daigumas

Smulkios sėklos

50%

50%

2

Didelės sėklos

25%

75%

3

Spygliuočių auginiai

Atviroje terasoje 

25%

75%

2

Po plastiku

50%

50%

3

Mišiniai persodinimui

Blokuojantys mišiniai 

80%

20%

3

Sėjami pleišto mišiniai

80%

20%

2

Sodinimo į vazonus mišiniai

Augalai loveliuose 

75%

25%

3

Daržovės

60%

40%

2 arba 3

Kambariniai augalai

75%

25%

3

Kabinami vazonai

50%

50%

3

Daigai

80%

20%

3

Jei drėgmė yra problema, iki pusės perlito pakeitimas agroermikulitu nerekomenduojamas azalijoms, rododendrams ir kitiems kalkėms alergiškiems augalams. Pernelyg didelis tankumas ir dažnas laistymas gali pakenkti rezultatams
 
Greitas sėklų auginimas
 
Sėklų daigumas
 
Agrovermikulitas idealiai tinka sėklų daiginimui, nes ventiliavimo ir vandens sulaikymo savybės padaro agrovermikulitą, tiesioginiam kontaktui su sėklomis puikiai tinkamu, tirpalu. Puikiai tinka laboratoriniams sėklos daigumo tyrimams ir komerciniams augintojams. Didelės ir mažos sėklos gali būti auginamos tiesiogiai agrovermikulite. Lėtesnio daigumo sėklos gali būti auginamos 50/50 agrovermikulito ir durpių arba agroperlito mišinyje.
agrovermikulitas gali būti naudojamas kaip dirvožemio pagerintojas. Kai naudojama su lauko sėklų loveliais, garantuojamas greitesnis dygimas ir mažesnė viršūnėlės apribojimo rizika.
 
Sėjos kompostas
 
Agrovermikulitas skatina greitesnį daigumą sėjos komposte, pagerina sėklų augimą ir reikalauja mažesnio poreikio tikrinti badant. Sėkite į gerai palaistytą ir išdžiovintą lygių dalių agrovermikulito ir durpių arba perlito mišinį. Pakaitomis vieną dalį agrovermikulito dėkite į dvi paruošto mišrių sėklų komposto ar universalaus komposto dalis. Didelėms lėčiau dygstančioms sėkloms agrovermikulito dalis gali būti padidinta iki 75%.
Sėkite plonai ir tolygiai, ne per giliai. Lengvai padenkite biriu drėgnu agrovermikulitu. Venkite pernelyg sutvirtinti/suploti. Dėkite indą į šiltą vietą ir laikykite kol sudygs sėklos, perneškite į apšviestą vietą. Laikykite drėgmę su lengvu rūku, jei reikia.
agrovermikulito komposto daigai pašalinami lengvai, be žalos šaknims, persodinami be trikdžių.
 
Įspraudžiamų sodinukų mišinys
 
Daržovių ir loveliuose auginamų augalų dauginimo ir persodinimo pleišto formos kištuko modulio sistemoms dažniausiai rekomenduojamas agrovermikulitas sumaišytas su (iki 20%) smulkių durpių ar blokuojančiu kompostu.
Didelės apimties durpių modulio gamybos, JAV sukurta, „Greičio viršijimo“ sistema naudoja agrovermikulitą mišinyje tam, kad būtų apsaugota nuo durpių skiltelėmis išplovimo, užtikrintos palankios sąlygos pakartotiniam sudrėkinimui ir užtikrintas optimalus oro/vandens santykis greitam sėklų daigumui ir tvirtam augimui.
Remiantis augalininkystės reikalavimais, agrovermikulito arba perlito mišiniams reikės kalkių ir maistinių medžiagų priedo.
Agrovermikulitas taip pat naudojamas kaip atspindintis paviršius ir apsauginė daigų danga, siekiant padidinti loveliuose auginamų augalų ir persodintų daržovių veislių įvairovę.
 
Blokavimas
 
Agrovermikulitas gali būti naudojamas ten, kur sėklos buvo dedamos į augančius blokus.
Agrovermikulitas skatina geresnį vėdinimą, drenažą ir izoliaciją, nepažeidžia bloko stabilumo. Daigumas gali būti dar labiau pagerintas sudaigintus blokus uždengiant agrovermikulito sluoksniu. Tai taip pat palengvins bloko pakartotinį sudrėkinimą ir izoliuos sėklas nuo pernelyg didelio temperatūrų svyravimo.
 
Dauginimui ir vazonams skirti mišiniai
 
Šaknų auginiai
 
Prieš įdėdami auginius, agrovermikulito ir perlito/durpių mišinį palaistykite. Nesuspauskite aplink pjovimo bazę.
50/50 mišinys (su perlito durpėmis) paprastai tinka minkštiesiems auginiams atviroje terasoje arba po plastikiniais dangteliais (nenaudokite agrovermikulito rūko metu).
Prieš įdėdami auginius, agrovermikulitą palaistykite. Nesuspauskite aplink pjovimo bazę.
 
Mikro dauginimas
 
Agrovermikulitas turi ypatingų savybių, kuriomis skatinamas kultūrinių augalų atpratinimas nuo mėgintuvėlio ir adaptavimas prie komercinio šiltnamio. Tokie augalai gali būti visiškai be šaknų plaukelių, todėl jie patirs lengvą vandens stresą.
Buvo nustatyta, kad vermikulito/durpių mišiniai šiame vystymosi etape esantiems augalams užtikrina tinkamiausią terpę. 50/50 mišinys yra rekomenduojamas kaip atspirties taškas.
Agrovermikulitas buvo sėkmingai naudojamas sumaišytas su Agaro geliu arba su maistinių medžiagų tirpalu, o taip pat kaip vegetatyvinių darinių šaknų terpė. Buvo nustatyta, kad su perlitu sumaišytas agrovermikulitas (smulkios ar vidutinės klasės) yra puikus atpratinantis tirpalas, kuris yra ypač naudingas ten, kur reikalingas absoliutus organinių medžiagų, pavyzdžiui, durpių sterilumas.
 
Poriniai svogūnėliai
 
Agrovermikulitas yra svogūnėlių dauginimui rekomenduojama medžiaga. Technika remiasi mažų svogūno „lustų“ patalpinimu į šiltą 100% Agrovermikulito maišelį, kol susidaro naujas svogūnėlis.
Sterilios drėgmės išlaikymo ir izoliacinės agrovermikulito savybės daro idealiai tinkamu tokiam taikymui.
Agrovermikulitas gali būti laisvai pilamas aplink svogūnėlį ir gumbavaisį, siekiant apsaugoti jį nuo šalčio ir žiemos daromos žalos. Agrovermikulitas nesugeria drėgmės iš gumbų vidaus, bet ima laisvą atmosferos drėgmę ir taip apsaugo nuo puvimo.
 
Mišiniai vazonams
 
Agrovermikulitas suteikia vazonų kompostui labai lengvą pralaidų kompostą, kuris sulaiko daugiau vandens, palengvina pakartotiną sudrėkinimą ir tokiu būdu pailgina tarpą tarp laistymų.
Agrovermikulitas taip pat turi puikias jonų mainų savybes, kurios sugeria maistinių medžiagų perteklių ir per plonus šaknų plaukelius lėtai išlaisvina juos į augalą.
50/50 agrovermikulito ir perlito mišinys yra plačiai naudojamas šiltnamiuose, auginant augalus vazonuose ar kabančiuose loveliuose, o 25/75 mišinys paprastai tinka sodinukams ir kambariniams augalams.
Siekdami pagerinti esamą kompostą, įdėkite 20-25% agrovermikulito ir gerai išmaišykite. Kadangi maistinių medžiagų kiekis originaliame komposte bus praskiestas agrovermikulitu, gali būti reikalingas ankstesnis nei įprasta patręšimas.

Kontaktai

 • El.paštas info@perlitas.lt
 • Telefonas +370 610 94692
 • UAB Agro Parts Baltija
 • Įmonės kodas: 303014079
 • PVM kodas: LT100007567014
 • Adresas: Lakūnų pl. 44C, Kaunas LT-46292
Top
Mes naudojame slapukus siekdami pagerinti jūsų naršymo patirtį mūsų svetainėje. Toliau naudodamiesi šia svetaine, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. More details…